Grad Trebinje
Košarka

Vučić stiže da kritikuje Sašu Obradovića: “Neshvatljivo kako Zvezda igra odbranu, ne razumem…”

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, uprkos brojnim sastancima i državničkim obavezama, stigao je i da pomno isprati utakmice Crvene zvezde i Partizana u Evroligi.

Vučić je gostovao na RTS-u, govorio o raznim temama, a nakon čitave lepeze priča koje bi trebalo da Srbiju pokažu kao pravu velesilu u regionu i faktor širom sveta, usledilo je polje za koje Vučić očigledno smatra da je u dovoljnoj meri specijalizovao, pa je izneo niz kritika na račun Saše Obradovića.

“Nisam srećan kako Zvezda igra odbranu osam mečeva zaredom, primi 50 poena za poluvreme. Ne razumem tu vrstu nediscipline”, poručio je Vučić i između redova poručio Saši Obradoviću na čemu bi morao da poradi.

“Jesam zvezdaš, nije sporno, volim Zvezdu, ali…volim Zvezdu, ali sam fasciniran Penjarojom, obožavam tog trenera, divim mu se. Čitavih 40 minuta nijednog sekunda njegovi igrači nemaju nedostatak konverzacije, ne daju kontranapad, nisu zaostajali ni jedne sekunde. Neverovatan je tip, Partizan je napravio dugoročno strašan posao”, poručio je Vučić, verovatno aludirajući na meč Partizana protiv Virtusa u Evroligi.

Spomenuo je i Željka Obradovića:

“Željko je velikan, najveći svih vremena, šta god ja mislio politički o njemu. Saša je Zvezdino dete, izuzetan stručnjak, želim mu svaki uspeh, ali pošto se pomalo bavim ovim, da me neko pita: ja ne volim trči-šutiraj košarku, to što se igra u NBA ili Valensija. Volim ovo što igra Penjaroja, kako je uspeo da postavi u nemogućim uslovima”, zaključio je on.

Ostaje nam da vidimo da li će se na ovome zaustaviti, ili će predsednik Srbije odlučiti da stvari preuzme u svoje ruke i pređe sa reči na dela.

A ako mu zatreba neki savet kako da uskladi funkcionerske i trenerske obaveze, uvek je otvorena mogućnost da za savet pita gradonačelnika Beograda i trenera vaterpolo kluba Novi Beograd, Aleksandra Šapića.

Komentar