Sanacija puta od Berkovića ka Stocu trebalo bi da počne za desetak dana, a radovi da budu završeni prije zime, izjavio je Srni načelnik ove istočnohercegovačke opštine Bojan Samardžić.
“Dionice puta od granice sa Federacijom BiH ka Berkovićima je najlošija u Hercegovini, pa će njena obnova značiti mnogo za ovu opštinu”, rekao je Samardžić i dodao da će biti sanirano šest kilometara ovog puta.
Prema njegovim riječima, na području Berkovića u lošem stanju su i put prema Bileći, kao i regionalni put Berkovići-Nevesinje koji je makadamski i Berkovići-Ljubinje koji je dijelom makadamski.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik najavio je nedavno da će uskoro početi sanacija puta od Berkovića prema Stocu.