Grad Trebinje
Video Košarka

Bajern pobijedio Partizan /VIDEO/

Košarkaši Partizana izgubili su od minhenskog Bajerna na teškom gostovanju u utakmici osmog kola Evrolige rezultatom 94:85.

Crno-bijeli su furiozno ušli u večerašnji meč, i posle uvodnih minuta utakmica je išla u samo jednom smjeru, pošto su se izabranici Željka Obradovića pitali za apsolutno sve.

Publika je večeras u Minhenu bila šesti igrač Parnog valjka, košarkaši Partizana su igrali sjajno u prvoj dionici, dok je utisak da su domaćini “stegnuto” otvorili meč, ali se situacija ubrzo promijenila.

Počeli su igrači Bajerna da pogađaju razne šuteve, koristili su nepažnju rivala u pojedinim momentima, što je najtrofejnijeg košarkaškog trenera u Evropi potpuno izbacilo iz takta, te su se tokom prenosa često mogle vidjeti njegove negativne reakcije pored klupe.

Uspjeli su u drugoj dionici Bavarci da se vrate u meč, i posle prvih 20 minuta imali su blago vođstvo 53:51.

Znali su gosti da će u drugo poluvreme morati da uđu sa dosta više energije kako bi stigli do pobede u utakmici osmog kola elitnog takmičenja.

Ipak, treću dionicu su otvorili katastrofalno, tri minuta nisu uspjeli da postignu koš, a onda se u jednom momentu igra Parnog valjka rasplamsala.

Prednjačio je nestvarni Kaboklo koji je vratio svoj tim u život, pogađao je apsolutno sve novi centar Parnog valjka, pa je uslijedila rezultatska klackalica na semaforu do poslednje sekunde meča.

I u tim momentima, crno-bijeli nisu uspijevali da pronađu pametno rešenje u napadu, dok je na scenu stupio Silvan Francisko koji je poenima u poslednjim sekundama odlučio pitanje pobjednika.

Edvards je sa 21 poenom predvodio Bajern do pobede, Francisko je dodao 16, a Buker 13 poena.

U poraženom sastavu blistao je Bruno Kaboklo sa 19 poena, Naneli je dodao 14, a Ledej 12 poena.