Grad Trebinje
Košarka

Bajkovit povratak Partizanovog kapitena: Propustio mjesec dana pa se vratio i donio pobjedu protiv Panate! /VIDEO/

Pobjednički napad u stilu Kobija i Šeka!

Košarkaši Partizana odigrali su meč 11. kola Evrolige protiv ekipe Panatinaikosa i tom prilikom pobijedili rezultatom 92:87, po četvrtinama 20:21, 19:17, 15:18, 24:22.

Prva četvrtina je blijedo krenula za Partizan, sa čudnom petorkom je izašao Obradović na Panatu. Crno-beli su krenuli u sastavu Doužer – Ponitka – Ledej – Smailagić – Kaminski protiv niske petorke Panate. Ovo je donijelo gostima prvu veliku prednost.

Uslijedila je dobra reakcija nakon ulaska Avramovića na teren, a dobar utisak je ostavio i Kaboklo sa nekoliko dobrih otvaranja. Prve minute posle dugo vremena je upisao i Panter, čak je podijelio i jednu asistenciju.

Loš start i u drugoj dionici se nije odrazio na rezultat, pa je Obradović iskusno tražio tajmaut vrlo rano da pokuša da postavi igru svog tima. Međutim, taj tajmaut nije urodio plodom.

U nastavku druge četvrtine vidjeli smo jako neodgovorno ponašanje Frenka Kaminskog, koji je pored objašnjenja sudije da je napravio drugi faul nastavio da komunicira sa sudijama i to mu je donelo tehničku i treću ličnu grešku. Ovo je u tom trenutku predstavljalo problem za crno-bele.

Kraj druge četvrtine nam je dao mnogo energičniji Partizan, koji sada nije pravio toliko grešaka u odbrani, a Zek Ledej se probudio kako bi crno-bele vratio u potpunosti u igru nizom od 11-0. Na poluvremenu je prednost ostala Partizanu i rasterećeno su mogli da idu na odmor.

Drugo poluvrijeme je nastavilo u istom maniru kao kraj druge četvrtine, međutim taj nalet nije bio dugog daha. Deluje da Panata nakon prve dionice nije uspjela da nađe pravi ritam i da ih je malo progutala dobra atmosfera.

U jednom trenutku treće četvrtine bilo je zatišje sa obje strane, ali ubrzo uspijevaju da nađu oba tima rješenja. Nije bilo neke kvalitetne košarke, ali su uspijevali da odgovore na koš protivnika. Na kraju treće dionice Mitoglu je postavio rezultat i dva poena prednosti pred ulazak u poslednjih deset minuta.

Četvrta četvrtina je loše startovala za crno-bele, Panata je vezala osam brzih poena, što je Obradović pokušao da prekine tajmautom. Odličnom odbranom su u potpunosti izbacili igrače Partizana iz fokusa i natjerali i Pantera i Doužera na veliki broj grešaka.

Držali su se gosti dugo u velikoj prednosti, ali Doužer je trojkom pokrenuo niz dobrih napada crno-belih. Na kraju je Kevin Panter ušao, konačno, u meč i prvo trojkom spustio, a onda i prodorom pored Grenta izjednačio rezultat.

Na kraju dionice Panteru Panata krade loptu i na taj način uspijeva da iznudi produžetak.

Produžetak će dugo ostati upamćen, Kevin Panter je pokazao koliko vrijedi ovom timu, počeo je utakmicu sa 0/4, a završio sa 5/12! Bilo je dosta dobrih napada i ta “hasl” košarka crno-belih je još jednom bilo ono što je trebalo.

I onda taj napad! Na samo minut do kraja Panter uzima loptu, kreće u prodor, ostavlja iza sebe defanzivca, Ledej istovremeno protrčava po čeonoj loniji. Na udvajanju visokog igrača Panter šalje alejup dodavanje Ledeju i ovaj zakucava! Akcija u stilu Kobi Brajanta i Šekil O’Nila.