Grad Trebinje
Video Košarka

Bogdan sve bolji i bolji, noćas išao do 28! /VIDEO/

Košarkaši Njujorka savladali su u neizvesnoj završnici ekipu Atlante rezultatom 116:114.

Meč između Atlante i Njujorka bolje su otvorili Niksi, pre svih Džulius Rendl.

U sastav i startnu postavu Houksa na ovoj utakmici se vratio Trej Jang, što je značilo da se reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, ponovo seli na klupu nakon što je na prošloj utakmici startovao u odsustvu Janga.

Bogdan se, ipak, i sa klupe ubrzo našao na terenu, gde je u prvoj četvrtini ubacio pet poena i jednom precizno dodao loptu.

Niksi su tokom prvih 12 minuta košarke držali stvari u svojim rukama.

Do prvog dvocifrenog vođstva došli su na nešto više od četiri minuta prije kraja prve četvrtine, i tu prednost nisu ispuštali.

Ovaj period završen je rezultatom 33:22 u korist Njujorka.

Tokom druge četvrtine razigrao se Bogdanović, koji je ubacio brzih deset poena, i time svoj učinak podigao na 15.

U ovim trenucima, kao najefikasniji košarkaš na terenu, reprezentativac Srbije je vodio Houkse do velikog preokreta i vođstva Atlante posle dvocifrenog deficita.

Houksi su do kraja poluvremena dobro parirali protivniku i izgledali su mnogo bolje na terenu nego u prvoj četvrtini, a na veliku pauzu su otišli pri rezultatu 56:57.

Na startu treće četvrtine Atlanta je preuzela vođstvo, međutim, ovo nije dugo trajalo.

Spreman odgovor ovoga puta imala je ekipa Njujorka, koja je uzvratila serijom 9:0.

Ovim su Niksi ponovo poveli, i prednost nisu ispuštali do kraja treće četvrtine.

U ovim trenucima, Houkse je i dalje naprijed gurao sjajni Bogdanović, koji je do kraja trećeg perioda ubacio 21 poen. Houksi su, ipak, gubili rezultatom 81:87.

Uvodni minuti poslednje četvrtine protekli su u igri koš za koš, što je išlo na ruku Niksima.

Međutim, sredinom ovog perioda, Houksi prave seriju 11:0 i ponovo prelaze u vođstvo.

Njujork je odgovorio sa osam poena u nizu, i od tada kreće neizvjesna rezultatska borba koja je trajala do samog kraja utakmice.

U samoj završnici, košarkaši Njujorka imali su mirniju ruku, pa je konačan rezultat postavio Kvikli sa linije za slobodna bacanja. Niksi su slavili rezultatom 116:114.