Grad Trebinje
Izdvojeno Video Košarka

Bogdan ubacio 40 poena Jokiću! Uz 10 trojki postavio dva rekorda karijere – zasijenio je NBA šampiona /VIDEO/

Košarkaši Atlanta Houksa poraženi su od ekipe Denver Nagetsa rezultatom 122:129, i pored partije karijere Bogdana Bogdanovića koji je ubacio 40 poena uz 10 trojki – to je bilo dovoljno za dva velika rekorda!

Utakmicu između Atlante i Denvera, odnosno duel srpskih reprezentativaca Bogdana Bogdanovića i Nikole Jokića, poenima je otvorio upravo Jokić.

Bogdan je meč počeo sa klupe, ali Jang je postigao brzih šest poena za ekipu Atlante.

Na startu utakmice, ekipe su se smjenjivale u vođstvu koje nije prelazilo dva posjeda razlike.

Sredinom prve deonice, Bogdanović je ušao u igru pri vođstvu svog tima 15:12.

Do kraja ovog perioda igre, on je pogodio tri trojke, čime je potvrdio odličnu šutersku formu u kojoj se nalazi.

Atlanta je na zatvaranju prve četvrtine došla do dvocifrenog vođstva, upravo zahvaljujući šutu za tri poena. Houksi su pogodili šest trojki tokom prvih 12 minuta košarke.

Prva dionica završena je rezultatom 36:28, a nejfikasniji u svojim ekipama bili su reprezentativci Srbije sa devet, odnosno osam postignutih poena.

Na startu druge četvrtine, dobre minute za ekipu Denvera upisao je Stroter, koji je povezao sedam poena. On je i pogodio sve četiri trojke Nagetsa do sredine drugog kvartala, i ukrao čak tri lopte.

Houksi su tokom prvog dijela ovog perioda igre uspijevali da održe prednost od osam do deset poena razlike.

Međutim, šest minuta do kraja prvog poluvremena, Nagetsi prilaze na minus tri.

Bolja igra Denvera potrajala je i u narednim minutima, da bi trojkom Mareja ekipa došla na pola koša zaostatka. Nagetsi su poenima Jokića na minut i po do kraja došli i do dugo očekivane prednosti.

Na poluvremenu, Denver je vodio rezultatom 65:62, uz 16 poena Bogdanovića i 12 poena Jokića.

očetak drugog poluvremena obeležila je i dalje bolja igra ekipe Denvera, pre svega Mareja i Gordona.

Serijom 13:0, koja je potrajala do sredine treće četvrtine, oni su odveli svoju ekipu na do tada najveću prednost na utakmici, plus 20.

Houksi su za osam minuta igre u trećoj dionici postigli svega devet poena.

Po povratku na teren, Bogdanović je ponovo ubacio tri trojke. Ostaje nejasno zbog čega najbolji pojedinac Atlante na ovom meču, nije dobio veću minutažu i više prostora u trećoj četvrtini dok je njegova ekipe tonula u sve dublji deficit.

Sa 11 poena u nizu, reprezentativac Srbije je vratio Atlantu u život i probudio nadu u mogući preokret u poslednjoj dionici.

Ipak, Nagetsi su uzvratili naletom 5:0, i pred poslednjih 12 minuta košarke osigurali su stabilnu prednost 104:86.

U uvodnim minutima četvrte četvrtine, Houksi su pokušavali da uđu u ritam iz prvog poluvremena i naprave seriju poena kojom bi ugrozili prednost Denvera, ali im to nije polazilo za rukom.

Nagetsi su održavali vođstvo predvođeni Marejem i Džeksonom. Jokić nije imao veliki poenterski učinak na ovoj utakmici, pa je više dodavao loptu saigračima.

Na drugoj strani, Bogdanović je na četiri minuta do kraja meča imao 31 poen uz sedam postignutih trojki. Njegovom osmom trojkom na dva minuta pre kraja utakmice, ekipa Atlante je prišla na 115:122.

Do kraja utakmice, Bogdan je oborio dva rekorda u svojoj NBA karijeri!

Ubacio je 40 poena (prethodni rekord mu je bio 35 poena) uz čak 10 postignutih trojki. Do sada mu je maksimum bio osam preciznih šuteva za tri poena.