Grad Trebinje
Video Košarka Uncategorised

BOGDANOVIĆ SJAJAN Srbin dva puta pogađao uz zvuk sirene (Video)

Košarkaši Atlante savladali su Vašington sa 117:114, a odličnu utakmicu odigrao je srpski internacionalac Bogdan Bogdanović.

Houksi su stigli do vrijedne pobede i ostaju u trci za plej-of, a sada su pobjegli rivalu na tri pobede rastojanja. Atlanta je imala od početka kontrolu nad dešavanjima na parketu, ali je Vašington uspio u završnici da se vrati u meč i unese dramu.

Bogdan Bogdanović je utakmicu započeo sa klupe, ali je bio na kraju jedan od najzaslužnijih za pobjedu. Srpski reprezentativac je postigao 17 poena (7/17 iz igre, 3/8 za tri), dodao je uz to šest skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte za 35 minuta na terenu. Posebno je zanimljivo da je Bogdanović stavio tačku na prvu i treću četvrtinu, pošto su njegovi poeni bili poslednji u tim dijelovima igre uz zvuk sirene.

Najefikasniji u sastavu Atlante bili su Deandre Hanter sa 26 poena i Trej Jang, koji je postigao jedan manje. Na drugoj strani, u timu Vašingtona koji ni u jednom momentu meča nije bio u vođstvu, Kaldvel Poup je postigao 28 poena, Kuzma je dodao 22, a Deni Avdija devet, uz tri skoka i tri asistencije za 22 minuta na terenu.

Atlanta je deveta na Istoku sa učinkom 31-32, a Vašington je na 11. mestu – ima 28 pobeda i 34 poraza.

Košarkaši Oklahome doživeli su težak poraz na svom terenu od Minesote, rezultatom 138:101.

Solidnu partiju u poraženom sastavu pružio je srpski internacionalac Aleksej Pokuševski, koji je postigao 12 poena, uz pet skokova i dve asistencije za 27 minuta na terenu.