Grad Trebinje
Video Košarka

Crveno-bijeli prokockali prednost: Žalgiris bolji nakon dramatične završnice

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u utakmici 2. kola Evrolige rezultatom 79:74

U prvom poluvremenu gledali smo pravi rolerkoster. Žalgiris je počeo bolje, došao i do +10, 17:7.

A onda preokret u režiji Zvezdinih plejmerkera Miloša Teodosića i Šabaza Nejpira. Zvezda je imala +8 u finišu prvog poluvremena, a na odmor je otišla sa tri poena prednosti, 35:38

Rovovska bitka se nastavila i u trećoj četvrtini. Zvezda je na krilima Teodosića i Mitrovića održavala prednost i pred poslednju deonicu imala +6 , 50:56.

Imala je Zvezda i +9 u četvrtoj deonici, a onda je sjajnom odbranom i trojkama Žalgiris stigao i prestigao, te zabilježio drugu pobjedu u Evroligi.

Zvezda je upisala prvi poraz u novoj sezoni i ima skor 1-1 posle dvije odigrane utakmice.