Grad Trebinje
Fudbal

Igrač koji je nedavno pobijedio rak donio Obali Slonovače titulu prvaka Afrike! /FOTO/

Finale Afričkog kupa nacija odigrale su reprezentacije Nigerije i Obale Slonovače, a nakon spektakularnog preokreta titulu je osvojila Obala Slonovače.

Iako su imali zaostatak od jednog gola na poluvremenu, uspjeli su da ostvare pobjedu od 2:1.

Do prve prilike čekalo se sve do 34. minute kada je Adingar imao jedan na jedan situaciju sa golmanom. Ipak, nije uspio da ga matira.

Nigerija dolazi do vođstva u 38. minuti susreta. Strijelac je bio Troost-Ekong koji je psotigao gol glavom.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Obala Slonovače, tačnije Max Gradel koji nije imao sreće i njegov udarac nije matirao golmana Nigerije.

Izjednačenje je stiglo u 62. minuti. Kessie je sjajno ispratio centaršut i postigao je gol za izjednačenje.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 81. minuti, a to je ujedno bio i trenutak odluke na ovom susretu.

Adingra je centrirao, a Haller je postigao spektakularan pogodak. Golman Nigerije je cijelu situaciju samo posmatrao, a lopta je završila u rašljama.

Nigerija do kraja utakmice nije uspjela doći do poravnanja, a kada je sudac svirao kraj nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Obale Slonovače.