Grad Trebinje
Video Košarka

Jokić se na teren vratio fenomenalnim tripl-dablom, Denver sa pola snage porazio Hjuston (Video)

Da će zaista na kraju meča biti viđen takav ishod moglo se pretpostaviti od prve minute utakmice i uvodne mini-serije od 8:3

Denver Nagetsi su poslije dužeg vremenskog intervala konačno mogli da se oslone na veći dio standardne postave i to je odmah dalo rezultat. Hjuston Roketsi su bili nemoćni u “Bol Areni” i na kraju su poraženi sa vrlo ubjedljivih 134:124.

Bilo je dileme da li će Nikola Jokić poenterski biti najbolji igrač na meču, ali je on čak i u tom segmentu na kraju bio ispred svih, pa je susret završio sa novim tripl-dabl učinkom od 32 poena (12/19 FG, 7/8 FT), 10 skokova i čak 15 asistencija. Uz to je razlika sa njima na parketu iznosila +29.

Svi su željno iščekivali da drugi put u sezoni vide duel srbijanskog asa i odličnog turskog centra Alperena Šenguna. Kao i u prvom susretu odigranom u Teksasu i ovdje je Džoker bio daleko efikasniji, sa bitnom razlikom konačnog ishoda, pa je ovog puta slavio aktuelni šampion. Bitan faktor bio je i povratak Džamala Mareja u tim poslije skoro mjesec dana pauze.

Da će zaista na kraju meča biti viđen takav ishod moglo se pretpostaviti od prve minute utakmice i uvodne mini-serije od 8:3. Faktički su Nagetsi vodili od početnog koša na utakmici, pa do samog kraja, bez mnogo izgleda rivala da se može vratiti u okršaj u bilo kom momentu.

Već u prvoj polovini uvodnih dvanaest minuta prvi put je viđena i dvocifrena razlika, koja je u trenutku iznosila i maksimalnih 32:13. Nagovijestili su gosti da imaju šta da ponude početkom drugog kvartala, kada su po posljednji put bili u jednocifrenom zaostatku (44:36) međutim Denver je zahvaljujući vrlo raspoloženom tandemu Jokić – Majkl Porter do pauze vratio osjetnih 76:59.

U završnici prve polovine meča domaćin je priredio pravu egzibiciju, koja se završila posterom srpskog košarkaša na Alperenu Šengunu.

Posljednji trzaj Roketsa gledali smo krajem treće četvrtine pri rezultatu 103:93, ali su Nagetsi to ipak riješili da velikom dozom mirnoće i zasluženo došli do skora 13-6 poslije ovog susreta.

Osim Jokića pomenuti Porter je odigrao izuzetno sa 30 poena (7/12 za tri) uz 10 sklokova i 5 asistencija, dok je povratnik Marej dao 16 uz po 6 uhvaćenih lopti i podijeljenih dodavanja za koševe. Redži Džekson je dodao 14, a sa druge strane Džejlen Grin i Alperen Šengun su imali ključne role sa 26 odnosno 22 poena. Prvi je imao i 9 asistencija uz 6 skokova, dok je Turčin 7 puta uhvatio loptu.

Hjuston je poslije poraza na polovičnom učinku 8-8. Denver za dva dana očekuje gostovanje Finiks Sansima, dok će Hjuston gostovati Lejkersima.