Grad Trebinje
Ostali sportovi

Juniori Vaterpolo kluba “Leotar” četvrti na državnom prvenstvu

Vaterpolisti VK “Leotar” nakon sinoćne pobjede nad Jadranom imali su sve u svojim rukama da se domognu medalje.

U meču protiv Torpeda, za drugo mjesto i viceprvaka bilo je dovoljno i neriješeno, a za medalju smo mogli sebi priuštiti i poraz od jedan razlike.

Utakmica sa Torpedom je sjajno otverena i rezultat je ubrzo bio 5: 2, i to bez jednog važnog igrača koji zbog jučerašnje povrede nije mogao dati doprinos ekipi. Pred sam kraj druge četvrtine “Leotar” je primio gol sa 10 metara uz zvuk sirene. Drugo poluvrijeme je dosta slabo otvorio uz promašen peterac i par sjajnih šansi, ubrzo je uslijedila slijedi kazna i Torpedo je zasluženo slavio sa 8 : 5.

Konačan plasman:
Banja Luka – 9
Jadran – 3
Torpedo – 3
4 – Leotar – 3

Sledeće sezone Leotar će biti prava prijetnja svim protivnicima, jer su na Juniorskom prvenstvu imali samo jednog juniora, kapitena Filipa Jokanovića, dok će sledeće sezone juniori biti pojačani sa sjajnim mlađim perspektivnim igračima i zasigurno biti konkurentni za titulu.