Grad Trebinje
Video Košarka

Nikola Jokić pokazao ko je MVP i “gazda” NBA lige! Uz rekord sezone, “školovao” je Vembanjamu i uništio Sparse

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su San Antonio Sparse 132:120, a novu maestralnu partiju prikazao je srpski košarkaš Nikola Jokić.

Nikola Jokić bio je na korak od tripl-dabla pošto je postigao je rekordnih 39 poena uz 11 skokova i devet asistencija i bio je najzaslužniji za 12. uzastopni poraz Spursa. Uz njega, istakli su se Majkl Porter Džunior sa 25 poena, a Redži Džekson 20 za Denver, koji sada ima skor 8-0 kod kuće.

Vembanjama, prvi pik na draftu u junu, završio je sa 22 poena, 11 skokova i šest ukradenih lopti.

Nagetsi su izgubili četiri od pet utakmica tokom nedavne turneje, uključujući poraz od Hjustona u petak, koji ih je eliminisao iz NBA Kupa. Sa druge strane, Kada je reč o San Antoniju, ovo je treći najduži niz poraza u istoriji franšize. Sparsi su izgubili 13 puta uzastopno u sezoni 1988-89, a prošle sezone čak 16 puta uzastopno.

Kada je reč o samom meču, Nagetsi su vodili sa četiri poena nakon prvog kvartala i 68-48 kasno u drugom pre nego što se San Antonio vratio da se približi za 12 poena na poluvremenu. Sparsi su otvorili treću četvrtinu serijom 7-2, ali su ih Nagetsi nadmašili 33-17 tokom ostatka perioda, vodeći sa 23 poena prednosti ulaskom u četvrtu četvrtinu.

Do kraja, Sparsi su pokušali da stignu prednost rivala, odigrali nešto bolje, ali su samo donekle uspeli da ublaže poraz,

Nagetsi su bili bez Erona Gordona zbog povrede pete, koja ga je mučila u ubedljivom porazu od Roketsa, utakmici u kojoj nije pogodio nijedan od 12 pokušaja iz igre. Džastin Holidej je započeo svoj prvi meč sezone umesto Gordona.

Takođe, rener Denvera, Majk Meloun, rekao je da će promeniti rotaciju nakon turneje sa skorom 1-4, što je značilo da će DeAndrea Džordan dobiti priliku kao rezerva za Jokića. Veteran je postigao šest poena i pet skokova za šest minuta u prvom poluvremenu i pogodio sve tri šuteve iz igre.

Vembanjama je u nekoliko navrata pokazao klasu. Ipak, Jokić je bio taj koji mu je “prodao” nekoliko finti tokom meča i pokazao zašto je aktuelni MVP NBA finala i jedan od najbojih košarkaša današnjice.

Posle ovog meča, nema odmora za Nagetse koji već sutra igraju naredni meč protiv Los Anđeles Klipersa.