Grad Trebinje
Fudbal Video

Obala Slonovače je šampion Afrike! Čudo, jedva prošli grupu – sada su na tronu /VIDEO/

Obala Slonovače je prvak Afrike, pošto su nakon preokreta u finalu KAN bili bolji od Nigerije 1:2 (1:0).

Finale Afričkog kupa nacija odigrale su reprezentacije Nigerije i Obale Slonovače, a nakon spektakularnog preokreta titulu su osvojili Slonovi.

Iako su imali zaostatak od jednog gola na poluvremenu, uspeli su da ostvare pobedu od 2:1.

Do prve prilike čekalo se sve do 34. minuta kada je Adingar imao jedan na jedan situaciju sa golmanom. Ipak, nije uspeo da ga matira.

Nigerija je došla do vođstva u 38. minutu. Strelac je bio Trust-Ekong koji je postigao gol glavom.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Obala Slonovače, tačnije Gradel koji nije imao sreće i njegov udarac nije bio težak zadatak za golmana Nigerije.

Izjednačenje je stiglo u 62. minutu. Kesie je sjajno ispratio centaršut i postigao je gol za povratak u utakmicu..

Presudni momenat utakmice desio se u 81. minutu, a to je ujedno bio i trenutak odluke na ovom duelu.

Adingra je centrirao, a Ale je postigao spektakularan pogodak. Golman Nigerije je celu situaciju samo posmatrao, a lopta je završila u rašljama.

Do kraja utakmice Nigerija nije uspela da napravi čudo i stigne do izjednačenja, pa je Obala Slonovače mogla da počne sa slavljem.