Grad Trebinje
Odbojka

Odbojkaši Srbije deklasirali Tunis! Uhvaćen zalet za Olimpijske igre, evo šta sve čeka dalje Orlove

Odbojkaši Srbije zabeležili su prvu pobedu u kvalifikacijama za Olimpijske igre, pao je Tunis sa 3-0 u setovima (25:21, 25:16, 25:21). Izabranici Igora Kolakovića prevazišli su startni poraz od Turske, bili su efikasni od početka do kraja, bez veće prilike da rival stvori tenziju, osim u završnici prvog seta.

Imala je Srbija u prvom setu bezbjednih 21:15, ipak je dozvolila prilazak na 22:20, ali kada je bilo najvažnije, otišli su na 24:20 i obezbijedili vođstvo.

Drugi set je otvoren sa 5:1, pa onda na 19:11 i tu već nije bilo prilike za sličan epilog kao u prvom setu, ubjedljiva je bila razlika. Egala je bilo u trećem setu do 15:15, a onda je Srbija imala mini seriju od 3:0 što je nagovestilo ubjedljiv trijumf.

Podsećamo, Srbija je u grupi B u kojoj je osam selekcija. Prva dva tima ostvaruju plasman, Slovenija ima 2-0, Turska 1-1 i Srbija 1-1, SAD i Japan imaju 1-0, Finska i Egipat su na 0-1, Tunis na 0-2.

Posle ovog meča, Srbija 3. oktobra igra od 6.00 protiv Egipta, pa dan kasnije u isto vreme protiv Finske. Potom dan pauze, pa je 6. oktobra rival Japan u 12.25. Sedmog oktobra iSrbija igra protiv SAD u 9.00, pa za kraj 8. oktobra od 9.00 protiv Slovenaca.