Grad Trebinje
Košarka Video

PARTIZAN SRUŠIO BASKONIJU U PAKLU ARENE: Crno-bijeli na krilima Kabokla i Kaminskog savladali velikog rivala u borbi za top 10!

Košarkaši Partizana savladali su Baskoniju u utakmici 30. kola Evrolige rezultatom 87:83

Partizan je upisao 14 trijumf uz 16 poraza i trenutno je deseti na tabeli, poslednjem koje vodi u razigravanje.

Baskonija upisala 14 poraz uz 16 pobjeda i trenutno je deveta na tabeli.

Partizan je na krilima publike sjajno ušao u meč.

Najviše zahvaljujući raspoloženom Kaboklu crno-bijeli su konstatno bili u vođstvu i imali +7 nakon prve dionice 23:16.

U drugoj četvrtini razigrao se i Avramović, i Partizan je došao do +11. Usledio je pad u finišu druge četvrtine i svega + 2 na poluvremenu 44:42

Partizan se opet razigrao u nastavku. Kaminski je ušao u seriju i crno-bijeli su ponovo stekli +10 58:48.

Hauard je serijom spriječio Partizan da prelomi meč u u ovom kvartalu i u poslednjih deset minuta ušlo se sa +9 69:60.

Za razliku od nekih ranijih duela Partizan je uspio da sačuva prednost i zabilježi izuzetno važnu pobjedu iako se ponovo kockao u finišu.

Heroji pobjede Partizana bili su centri Bruno Kaboklo sa 18 i Frenk Kaminski sa 20 poena.

Najbolji kod gostiju očekivano je bio Markus Hauard sa 26 poena.