Grad Trebinje
Košarka

Pet dana, dvije pobjede Partizana u derbiju! Crno-bijeli ponovo srušili “vječitog rivala”, Zvezda u velikoj krizi

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:L25) u okviru 5. kola ABA lige.

Crno-bijeli su tako nanijeli prvi poraz crveno-belima, pa obe ekipe sada imaju učinak od četiri pobjede i jednog poraza.

Bio je ovo drugi vječiti derbi u četiri dana, i u oba je slavio Partizan. U prvom, odigranom u četvrtak u Evroligi, crno-bijeli su slavili sa 88:86.

Kaminski je pogodio 22 poena, Avramović 15, Ledej 13, Doužer 12, a Anđušić 11 u timu Partizana.

Kod Crvene zvezde Nejpir je postigao 23 poena, Giedraitis 13, Mitrović 12, a Bolomboj i Teodosić po 10.

U narednom kolu Partizan gostuje Splitu, a Crvena zvezda dočekuje Budućnost.

Obje ekipe su u utakmicu ušle oslabljene. Partizan bez kapitena Pantera, kao i Ponitke. Crvena zvezda bez kapitena Lazića, kao i Nedovića i Hange.

Za razliku od prve utakmice, sada je Crvena zvezda bolje otvorila utakmicu. Imala je i devet poena prednosti u prvoj četvrtini.

Preokret je nastao u drugoj četvrtini, koju su crno-beli dobili sa 30:11.

Partizan je otišao na poluvrijeme sa dvocifrenom prednošću i sačuvao vođstvo do kraja. Ali ne tako lako. Iako su crno-bijeli imali i 19 poena viška, ipak su strepili do pred kraj meča. Nejpir je u trećem periodu uspeo da spusti Zvezdu na jednocifrenu prednost. Bila je Zvezda i na šest poena zaostatka, ali u finišu nije uspjela dodatno da ugrozi vođstvo crno-belih.

Partizan je imao bolji šut (55 – 50 odsto), dok je Crvena zvezda bila dominantnija u skoku sa 26 – 19 skokova. Crveno-beli su, međutim imali čak devet izgubljenih lopti više (16 – 7).