Grad Trebinje
Fudbal

SJAJNI VELEŽ Rođeni prošli u treće kolo Lige konferencjia

Fudbaleri mostarskog Veleža plasirali su se u treće pretkolo Konferencijske lige nakon što su u dvomeču poslije boljeg izvođenja penala bili bolji od favorizovanog AEK-a.

Uprvom meču odigranom na Grbavici bilo je 2:1 za Rođene, a večeras je u Atini bilo 1:0 za grčki tim. U produžecima nije bilo pogodaka, a igrači Veleža su bili sretniji i spretniji u penalima, pa su prošli u narednu fazu.

U jeku napada domaćih, Velež je mogao u potpunosti šokirati domaće kada je Anđušić u 69. minuti izlomio dva igrača AEK-a i ostavio povratnu loptu za Ćosića, koji je s desetak metara šutirao pored gola.

Krenuo je AEK potom žestoko do kraja utakmice po pobjedu, ali je odbrana Veleža na čelu s golmanom Bogdanovićem izdržala sve nalete, pa pogodaka nije bilo sve do sudijske nadoknade. Sudija je produžio devet minuta, a u osmoj je Mantalos pogodio iz velike gužve za konačnih 1:0 nakon regularnih 90 minuta meča.

U produžecima nije bilo gotovo nikakvih uzbuđenja budući da su obje ekipe bile dosta umorne, nakon čega su uslijedili penali. Sretniji i spretniji bili su igrači Veleža koji su tako ostvarili plasman u narednu fazu takmičenja.

Velež će u trećem pretkolu Konferencijske lige igrati protiv švedskog Elfsborga, koji je u dvomeču 2. pretkola u dva navrata razbio moldavski Milsami (4:0, 5:0), koji je ranije izbacio Sarajevo. Prvi meč Veleža i Elfsborga igra se već naredne sedmice.