Grad Trebinje
Izdvojeno Video Ostali sportovi

SPEKTAKL U TREBINJU Jadran savladao Crvenu zvezdu u fenomenalnoj atmosferi (Video)

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog savladali su u trećem kolu Lige šampiona Crvenu zvezdu i to poslije peteraca sa 21:20. U regularnom toku bilo je 8:8. Prvu dionicu Jadran je dobio rezultatom 2:1, a pomenuti kvartal obilježila je velika borba za svaku loptu.

Zvezda je fantastično zaigrala u nastavku. Gavril Subotić i Lukaš Seman donijeli su prednost crveno-bijelima na poluvremenu. Nastavak je donio i mnogo uzbuđenja, a posebno efikasna bila je treća četvrtina koja je završena rezultatom 3:3.

Crveno- bijeli su u posljednjem kvartalu imali 8:5 i pobjedu u džepu, ali je ekipa iz Herceg Novog na kraju ipak trijumfovala.

Što se golgeterskog učinka tiče, u pobjedničkom timu istakao se Martin Gardašević sa četiri gola. Kod Crvene zvezde bolji od ostalih bili su Lukas Srđan, Gavril Subotić i Marko Radović, koji su postigli po dva pogotka.

Trener crveno-bijelih Filipović naglasio je da su gledaoci uživali u jednom velikom vaterpolo spektaklu.

“Hvala navijačima koji su uradili veliki posao. Žao mi je što nismo uspjeli do kraja i da osvojimo sva tri boda. Slijedi revanš u Beogradu. Rado ćemo se odazvati pozivu da opet dođemo u Trebinje jer ste sjajni domaćini, kao i ovaj kompleks koji je velelepan”, jasan je Filipović.

Nakon ovog meča Jadran zauzima treću poziciju u grupi C sa dva boda, a crveno-bijeli su ostali na četvrtoj poziciji sa samo jednim bodom na svom kontu.

U narednom kolu koje je na programu 31. oktobra, Zvezda će ugostiti Jadran iz Splita.

Dan ranije svoj meč u Ligi šampiona odigrao je i drugi srpski klub, Novi Beograd. Pomenuti klub je poražen od Sabadelja rezultatom 12:10.