Među uhapšenima zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu su dvoje inženjera kompanije Ežis koja je sprovodila nadzor nad radovima i zaposleni u Saobraćajnom institutu CIP, koji je projektovao rekonstrukciju stanice, objavila je Nova ekonomija.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu prethodno je saopštilo da je uhapšeno 11 osoba u vezi sa tragedijom u Novom Sadu.
Kako su rekli iz tužilaštva, uhapšeni su J. T, G. V, A. D. i N. Š, a mediji su objavili da su u pitanju Nebojša Šurlan, Anita Dimoski, Jelena Tanasković i bivši ministar Goran Vesić, koji je negirao da je uhapšen i rekao da se sam odazvao.
Takođe je saopšteno da su uhapšeni S. N, M. J, Lj. M. M, M. S, D. J, M. G. i D. T. osumnjičeni da su izvršili krivično delo Teško delo protiv opšte sigurnosti iz člana 288 stav 2 Krivičnog zakonika u vezi sa krivičnim delom Nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova iz člana 281 stav 1 Krivičnog zakonika.
Među uhapšenima je Ljiljana Milić Marković, koja je u glavnoj svesci Projekta za građevinsku dozvolu potpisana kao glavni projektant, saznaje Nova ekonomija.
Uhapšen je i Slobodan Naumović iz Saobraćajnog instituta CIP, projektant konstrukcije rekonstrukcije i adaptacije stanične zgrade u stanici Novi Sad.
Kako saznaje Nova ekonomija, uhapšeni su i Dejan Todorović i Marina Gavrilović, inženjeri angažovani u francuskoj kompaniji Ežis.
Todorović je bio angažovan na poziciji Nadzorni organ za infrastrukturne objekte u službenim mestima, a Gavrilović je bila Nadzorni organ za arhitekturu na deonici 1, u koju spada Železnička stanica u Novom Sadu.
Srpska podružnica Ežisa vršila je neposredni nadzor nad radovima na Železničkoj stanici, o čemu je Nova ekonomija ranije pisala.
Kako saznajemo, niko nije uhapšen iz kompanije Project Biro Utiber, srpske podružnice istoimene mađarske firme i glavne članice konzorcijuma koji je dobio posao nadzora radova na celom projektu pruge od Beograda do državne granice.
U padu nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici 1. novembra poginulo je 15 ljudi.