Grad Trebinje
Ostali sportovi

Srpske rukometašice razbile Bugarsku na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo!

Ženska rukometna reprezentacija Srbije trijumfalno je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, pošto je na domaćem terenu savladala Bugarsku sa ubjedljivih 40:16.

Utakmica u “Kristalnoj dvorani” u Zrenjaninu definitivno neće doneti realnu sliku o mogućnostima neke nove, podmlađene reprezentacije Srbije, ali će ubjedljiva pobeda nad apsolutnim autsajderom grupe svakako podići atmosferu među našim devojkama.

Selekcija Uroša Bregara je od samog starta utakmice demostrirala ogromnu razliku u kvalitetu u odnosu na protivnice i nakon pet minuta igre već je imala prilično osjetnu prednost – 5:0.

To je bila samo najava onoga što će uslijediti u nastavku susreta, gde smo gledali pravu igru “mačke i miša” i jedina nedoumica bila je sa kojom će razlikom Srbija na kraju slaviti.

Na polovini prvog poluvremena rezultat je bio 12:4, da bi se na odmor otišlo sa ogromnih plus 15 u korist Srbije (23:8), uz pogotke praktično svih igračica koje su se tokom prvih 30 minuta našle na parketu.

Velika prednost ostavila je mogućnost selektoru Bregaru da u preostalih pola sata meča isproba neke taktičke zamisli pred naredne mečeve, koji će nesumnjivo donijeti znatno veće izazove od večerašnjeg.

Do kraja je prednost išla i do maksimalnih plus 25 i Srbija je na kraju upisala više nego ubedljivu pobjedu.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Sanja Radosavljević sa osam pogodaka iz osam pokušaja, dok su po četiri dodale Dunja Radević i Anđela Janjušević. Po tri puta su mrežu rivalki pogađale Stamenić, Vukajlović, Milić, Lazić i Jovović.

Kod Bugarske najistaknutija je bila Kristina Milanova sa šest pogodaka.

Naredni meč Srbiju očekuje već u nedjelju kada će od 16:30 gostovati Turskoj u Ankari.