Grad Trebinje
Izdvojeno Tenis

(VIDEO, FOTO) ŠAMPIONSKO SRCE NIKAD NE ODUSTAJE Đoković jači od povrede i Argentinca

Srpski teniser Novak Đoković nakon još jednog spektakularnog preokreta plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

On je u maratonskom meču napravio nestvaran preokret i nakon 5 setova slavio rezultatom 3:2 (6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3)

Nikada ne otpisuj srve šampiona, mnogo smo puta čuli tu rečenicu, ali ovo šta radi Novak Đoković zaista jedino može tako da se opiše.

Još jedno spektakularno izdanje gledali smo na Filipu Šatrijeu. Razne pehove doživljavao je Đoković od samog starta i povrede koljena, ap do lošeg terena i pada, ali je sve udarce stoički podnio.

On je upisao 370. pobjedu na grend slemovima i tako prestigao Rodžera Federera koji ima jedan manje i tako još jednom otišao u istoriju.

Furiozno je krenuo Novak u prvom setu. Nakon što se mučio u prvom gemu i spasao brejk lopte, uslijedila su 2 uzastopna brejka i Srbin brzo dolazi do 6:1 i vođstva u setovima. Sve je izgledalo kao da će ovo biti još jedna lagana pobjeda za najvećeg svih vremena i niko nije ni slutio da bismo mogli da cijeli dan provedemo uz ovaj meč.

Uslijedio je veliki peh. U 3. gemu Đoković je povrijedio koljeno pri rezultatu 2:1 za Serundola u drugom setu. Novak je morao da pozove medicinski tajm-aut, ali ni to mu nije mnogo pomoglo. Vidno je šepao Novak i sporo se kretao po terenu, a to je iskoristio Argentinac, Napravio je brejk u 12. gemu i došao do izjednačenja u setovima. Dobio je Đoković i masažu i lijekove, ali činilo se da mu ni to ne pomaže.

Agonija se nastavila za Đokovića i u 3. setu. Povreda je uzela maha, Novaka je mučio i jako loš teren, a vidno nervozan bio je Srbin. Serundolo pravi brejk odmah za 3:0, a do kraja seta lako je sačuvao svoj servis i došao do preokreta 6:3. Mučio se Đoković, bol nije bila manja, a djelovalo je da bi Srbin već mogao da preda meč.

I sve je ukazivalo na to da će najbolji teniser svijeta položiti oružje u 4. setu. Serundolo dolazi do prednosti od 4:2 u gemovima, a onda je proradio srpski inat. odbio je Novak da izgubi, napravio ribrejk, a onda je uslijedila rovovska borba. Najbolji kada je najpotrebnije bio je Đoković. Srbin pravi brejk u odlučujućem 12. gemu i vodi meč u 5. set.

I Sjajno je krenuo Đoković u 5. setu. Nošen velikom energijom ekspresno dolazi do prednosti od 2:0, ali je onda Argentinac uzvratio ribrejkom. Velika borba viđena je u 5. setu. Ni jedan ni drugi teniser nisu popuštali, a Đoković je ipak smogao snage i osvojio ga sa 6:3.