Grad Trebinje
Fudbal Video

VLAHOVIĆ SA DRUGE PLANETE “DV7” je novi simbol Torina, Srbin nastavio “rafal” i u Juventusu (VIDEO)

Srpski napadač je samo nastavio tamo gde je stao u Fiorenitini.

Najskuplji transfer u istoriji srpskog fudbala je osvanuo ove zime, a “glavni glumac” tog filma je Dušan Vlahović. Srbin je postigao prvi, debitantski pogodak za Juventus u koji je u ovom prelaznom periodu stigao, a stara dama je trijumfovala nad Veronom rezultatom 2:0 (1:0).

Na dresu je broj 7, a sada je Verona osetila ono što će mnogi timovi verovatno morati da prebrode, a to je Dušanov rafal.

Zvuči neverovatno, ali ovaj momak je na čaroban način postigao svoj prvenac. Naime, u 13. minutu dobio je jednu loptu u prostor, a onda je lobovao golmana Verone za veliku radost, posle asistencije Dibale.

Zanimljivo, u sedmom minutu Vlahović je imao prvu šansu, ali je njegov izuzetno snažan sa 17 metara udarac zaustavio čuvar mreže Montipo. Ubrzo je Dušan bio oboren u šesnaestercu gostiju, ali se glavni arbitar nije oglasio. Zanimljivo, Vlahović je u ovom debiju igrao protiv dva Srbina i kolega iz reprezentacije – Darka Lazovića i Ivana Ilića.

Do kraja prvog poluvremena Srbin je imao još jedan odličan pokušaj koji je ipak završio pored leve stative gola Verone. Mora se reći da je ovo 45 minuta iz snova za prvi nastup u Juventusu. Ali, ko je još pa sumnjao u moćnog Vlahovića… Definitivno će DV7 postati novi simbol Torina.

U drugom poluvremenu Vlahović je bio potpuno pokriven, a to su iskoristili i ostali fudbaleri. Zakarija, koji je takođe došao ove zime u redove “stare dame” postigao je pogodak posle asistencije Alvara Morate, a sve je delovalo da je ovaj drugi pogodak i definitivno doneo pobedu Juventusu.

Naravno, posle toga nije bilo mnogo uzbuđenja, više je to bilo odrađivanje posla što se tiče Juventusa, dok je Verona na sve načine pokušala da dođe do gola. Ipak, nisu gosti uspeli, a Vlahović je pred kraj meča pripretio udarcem desnom nogom koji je završio u naručju golmana gostiju.

Ipak, ovaj 6. februar će svi pamtiti kao novi početak Dušana Vlahovića. Ovog puta u Juventusu, a ja ću dodati samo: Bravo, maestro!