Grad Trebinje
Košarka

Zvezda posle rovovske bitke pala u Pireju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa u Pireju u utakmici 9. kola Evrolige rezultatom 88:83

Gledali smo vrlo izjednačeno prvo poluvrijeme. Crveno-bijeli su većim dijelom bili u blagom vođstvu, u jednom momentu i +8 31:39.

Onda slijedi pad Zvezde i serija domaćina 10:0 i na kraju +1 na poluvremenu 45:44. U trećoj četvrtini nevjerovatno mali broj poena crveno-bijelih, svega 9 poena i pred poslednju dionicu.

Olimpijakos je bio u dvocifrenoj prednosti prednosti 64:53

U poslednjoj dionici Olimpijakos je imao +14, a onda je Zvezda serijom prišla na -5 80:75 i propustila par izglednih prilika za potpuni povratak.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava bio je Alek Piters sa 28 poena, a pratili su ga Ajzea Kejnan sa 15, odnosno Mustafa Fal sa 14 poena i isto toliko skokova.

Sa druge strane, Crvenu zvezdu je sa 24 poena na svom kontu predvodio Nemanja Nedović, dok je jedini dvocifreni pored iskusnog beka bio Miloš Teodosić, koji je meč završio sa 12 poena.

Zvezda trenutno ima skor 3-6, dok je Olimpijakos na 5-4